zde se nacházíte:
Úvod > O nás

O nás

O naší rodině

Jsme Petráskovi, Křivánkovi a Herůfkovi. Máme rádi víno, folklor, dobré lidi a kvalitní zábavu. Středem našeho vinného vesmíru jsou Bořetice. Toto je příběh našeho vinařského penzionu.

Penzion Třetí frejd

V roce 2017 jsme učinili zásadní rozhodnutí, a sice že pokácíme tři trnky v našem sadě, a postavíme zde penzion s degustačním sklepem.
Penzion Třetí frejd se nachází v Bořeticích, malebné vesničce na Břeclavsku, na jižním úpatí Kraví hory. Zde místní vinaři na ploše necelého hektaru vystavěli v průběhu staletí přibližně 250 vinných sklepů.
Asi by bylo vhodné vysvětlit, proč jsme pro náš penzion zvolili název Třetí frejd. Na Kraví hoře se uličkám podél sklepů říká "frejdy", což volně přeloženo znamená "vinařská cesta pod vinohradem". Pod Kraví horou již dva frejdy máme, a to Horní a Dolní. Nově vznikající ulička je tedy třetí v pořadí, proto jsme zvolili název  "Třetí frejd".
Penzion je vhodný pro konání jakékoli oslavy, rodinné rekreace, firemních večírků či školení. Pokud Vám nevyhovuje některý z našich balíčků, rádi Vám připravíme jakýkoli jiný na míru.

Víno a pohoštění

Naše rodina vinaří ve dvou vinicích, a to na vrbecké Hůrce a trati Kraví hora v Bořeticích. Vinařská tradice naší rodiny sahá do 2. poloviny 19. století, kdy náš předek z rodu Petrásků koupil vinařský pres, který je postaven před naším sklepem na Dolním frejdě. Zmíněný vinný sklep bohužel neodpovídá standardům dnešní doby, máme s ním další plány, rádi Vám je ve sklepě sdělíme. Vinaříme pouze pro zábavu a víno máme pro kamarády a známé. Nedisponujeme tudíž oficiálně registrovaným vinařstvím, i když možná se toho někdy v budoucnu dočkáte.
V penzionu nabízíme kvalitní přívlastková vína od spřátelených vinařů. 

K dobrému vínu patří i dobré jídlo. Suroviny odebíráme od lokálních dodavatelů. Pečivo z bořetické pekárny, maso z řeznictví od Rybků, na večeři podáváme většinou guláš, případně dle domluvy jiné jídlo. Dokážeme se i přizpůsobit, ať už s rautem na míru při akci většího rozsahu, nebo pokrmy pro vegetariány či vegany.

Příroda v okolí

Naproti penzionu se nachází rybník, který odkazuje na bořetickou rybníkářskou historii. Rok 1464 zmiňuje, že byl v obci rybník, v roce 1507 se píše o jezeru bořetickém. 
Pokud máte rádi  přírodu, 2,5 km severně od Bořetic se nachází CHKO Zázmoníky. Rozkládá se na prudkém svahu začínajícím ve své horní části rozhraním lesa a končícím ve své dolní části hlubokým údolím. Tento kousek nedotknuté panenské přírody patří k významným lokalitám teplomilné vegetace. 

Kultura 

V obci Bořetice se koná množství kulturních akcí, tou největší jsou tradiční krojované hody, které se uskutečňují na začátku srpna. Největší vinařské akce jsou v květnu a listopadu, kdy kravihorská republika pořádá dny otevřených sklepů. 

Za zmínku stojí i čtyři rozhledny v okolí. Přímo nad penzionem je rozhledna Kraví hora, další rozhledny jsou na Kobylím vrchu a Velkých Pavlovících, rozhledna Slunečná. Čtvrtou "rozhlednou" je nejvyšší místo obce Vrbice, kterému místní říkají "stráž".

Sport

Milujete-li sport, v Bořeticích naleznete tři tenisové kurty. Přímo podél našeho penzionu vedou také dvě cyklostezky. Naše úschovna kol je Vám samozřejmě k dispozici. Ve vedlejší vesnici Němčičky je veřejné koupaliště a lyžařský svah (tohle není vtip). 

Naše motto

"Férový přístup, skvělá atmosféra."

Galerie

Penzion, parkoviště a terasa.
Marek a Hanka Herůfkovi
Vinohrad vedle penzionu
Cyklostezka k rozhledně Kraví hora
Hladina rybníka před penzionem
Marek H., hody a verbuňk
Rozkvetlý jetel a terasy
Vinohrad kam se podíváš
Cesta nad penzionem k rozhledně Kraví hora
Vrbice - pohled na sklepy a kostel sv. Jiljí